Rekonstrukce nástupiště vlakového nádraží

• v rámci 16 denní nepřetržité výluky v termínu 21. 05. - 05. 06. 2019 jsou prováděny opravné práce v dopravně Javorník ve Slezsku. Opravné práce spočívají v úpravě konfigurace kolejiště včetně opravy kolejí a výhybek. „Na úpravu kolejiště navazuje oprava nástupiště, které bude zvýšeno a bude mít boční přístup, takže  již  cestující nebudou muset přecházet vedlejší kolej. Součástí prací je také úprava přístupových ploch pro cestující mezi nástupištěm a nádražní budovou včetně úpravy přístupového chodníku od ulice Nádražní. Následně bude dokončena ještě úprava osvětlení stanice. V rámci předmětné výluky v úseku Lipová lázně – Javorník ve Slezsku je prováděna také oprava jednoho žel. přejezdu v lokalitě Na Pomezí a dvou žel. přejezdů v obci Vápenná pro zvýšení bezpečnosti železničního a silničního provozu. Dále je dokončována oprava koleje v úseku

Lipová lázně – Vápenná,“ komentuje Marek Illiaš (tiskový mluvčí SŽDC)

• „Co se týká budov v žst. Javorník ve Slezsku, tak v současné době musí SŽDC, při investicích a  opravách nádražních budov postupovat dle dokumentu Koncepce při nakládání s nemovitostmi osobních nádraží, který byl schválen Ministerstvem dopravy  ČR.  Součástí tohoto dokumentu je Program rekonstrukce a revitalizace osobních nádraží (PRRON) což je střednědobý plán stavebních počinů SŽDC. Dle tohoto plánu, který zohledňuje mimo jiné technický stav budovy a frekvenci cestujících (250 cestujících/den) je Javorník ve Slezsku  na 1500 místě v rámci republiky. V nejbližších letech bude nádražní budova s největší pravděpodobností do budoucnosti  pro SŽDC zbytná a v budoucnu ji nabídneme k prodeji či pronájmu,“ komentuje Illiaš. Nasazení typů vlaků nezáleží na provozovateli infrastruktury, ale na dopravcích.

• Nyní je ve výpravní budově jeden obsazený byt ve 2.NP, v 1.NP je v části dopravní kancelář s technologií a část prostoru je pronajatá firmě Delta servis a ČD Cargo, zbytek budovy je volný. Samostatná budova WC a skladu je  prázdná a do budoucna plánujeme její demolici. Další budovy v žst. Javorník ve Slezsku (tzv. remíza) jsou v majetku ČD a.s.
  • V měsíci září 2018 došlo k demolici bývalého skladu p. č. 420/2 - RSM (Regionální správa majetku) Brno. Bývalá vodárna/výtopna na pozemku p. č. 415 - u tohoto objektu došlo k zabezpečení proti vniknutí cizích osob. Dále pak bude v této věci probíhat jednání se SŽDC v rámci majetkového vyrovnání mezi ČD (České Dráhy) a SŽDC. (MZ)
  • (4. 6. 2019)

nádraží

Úřad

Zdravotnictví     Lékárna Javorník

16. 1. 2021

oblacnosesnezenim

Bude polojasno až oblačno, občas sněhové přeháňky. Denní teploty -5 až -1°C. Noční teploty -4 až -8°C, místy kolem -11°C.