Policejní stanice v Javorníku

V průběhu měsíce února 2020 převzala Policie ČR Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje územní odbor Jeseník prostory pro zřízení policejní stanice od města Javorníku k provedení dalších nezbytných technických úprav, které by měly být ukončeny nejpozději do konce měsíce března 2020.

Souběžně probíhá legislativní proces na úrovni Ministerstva vnitra a Policejního prezidia České republiky. Předpokládané datum ukončení tohoto schvalovacího procesu je k 1. červnu 2020.

Až po tomto datu bude oficiálně zahájen provoz policejní stanice v Javorníku a realizováno slavnostní otevření stanice za účasti představitelů města a dalších hostů z řad státní správy a samosprávy.

Přes výše uvedené skutečnosti byl již od 1. února 2020 spuštěn zkušební provoz policejní stanice v Javorníku. V rámci zkušebního provozu se na výkonu služby podílí všechny služby pořádkové policie územního odboru Jeseník.

Policisté zařazeni pro výkon služby na policejní stanici zde budou plnit úkoly denně, dle aktuální bezpečnostní situace se zaměřením na dodržováním veřejného pořádku a bezpečnosti silničního provozu nejen ve městě Javorník, ale i v přilehlých obcích.

V souvislosti se vznikem policejní stanice prosíme občany o pomoc s náborem nových policistů, kteří by zde vykonávali službu.

V případě zájmu kontaktujte ředitelku územního odboru Policie ČR Jeseník
plk. Mgr. Ludmilu Andělovou  ☎ 724 173 864, e-mail: ludmila.andelova@pcr.cz.

plk. Mgr. Bc. Ludmila Andělová, v.r. ředitelka

pčr

Policie ČR zpět v Javorníku

Vážení občané,

slíbili jsme vám, že budeme dělat maximum pro to, aby byla v Javorníku zpět Policie ČR, a toto se nám ve spolupráci s dotčenými orgány, včetně Poslanecké sněmovny, podařilo. Od 1. 2. 2020 je v Javorníku  PČR denně. Jistě jste již na náměstí a blízkém okolí zahlédli ve službě smíšené hlídky, které sice stále ještě mají kancelář v přízemí  budovy městského úřadu, nicméně je otázkou několika dní, kdy se po dodání speciálních dveří přestěhují do protější budovy (dříve sídlo úřadu práce). A protože bezpečnost občanů je pro nás na prvním místě, budeme posilovat na exponovaných místech i kamerový systém, ale o tom blíže v dalším vydání Javornického zpravodaje.

Bc. Sieglinde Mimrová, místostarostka