Policie ČR v Javorníku

Policejní stanice v Javorníku

• V průběhu měsíce února 2020 převzala Policie ČR Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje územní odbor Jeseník prostory pro zřízení policejní stanice od města Javorníku k provedení dalších nezbytných technických úprav, které by měly být ukončeny nejpozději do konce měsíce března 2020.
  • Souběžně probíhá legislativní proces na úrovni Ministerstva vnitra a Policejního prezidia České republiky. Předpokládané datum ukončení tohoto schvalovacího procesu je k 1. červnu 2020.
  • Až po tomto datu bude oficiálně zahájen provoz policejní stanice v Javorníku a realizováno slavnostní otevření stanice za účasti představitelů města a dalších hostů z řad státní správy a samosprávy.
  • Přes výše uvedené skutečnosti byl již od 1. února 2020 spuštěn zkušební provoz policejní stanice v Javorníku. V rámci zkušebního provozu se na výkonu služby podílí všechny služby pořádkové policie územního odboru Jeseník.
  • Policisté zařazeni pro výkon služby na policejní stanici zde budou plnit úkoly denně, dle aktuální bezpečnostní situace se zaměřením na dodržováním veřejného pořádku a bezpečnosti silničního provozu nejen ve městě Javorník, ale i v přilehlých obcích.
  • V souvislosti se vznikem policejní stanice prosíme občany o pomoc s náborem nových policistů, kteří by zde vykonávali službu.
  • V případě zájmu kontaktujte ředitelku územního odboru Policie ČR Jeseník

plk. Mgr. Ludmilu Andělovou  ☎ 724 173 864, e-mail: ludmila.andelova@pcr.cz.

plk. Mgr. Bc. Ludmila Andělová, v.r. ředitelka

pčr

Policie ČR zpět v Javorníku

Vážení občané,

slíbili jsme vám, že budeme dělat maximum pro to, aby byla v Javorníku zpět Policie ČR, a toto se nám ve spolupráci s dotčenými orgány, včetně Poslanecké sněmovny, podařilo. Od 1. 2. 2020 je v Javorníku  PČR denně. Jistě jste již na náměstí a blízkém okolí zahlédli ve službě smíšené hlídky, které sice stále ještě mají kancelář v přízemí  budovy městského úřadu, nicméně je otázkou několika dní, kdy se po dodání speciálních dveří přestěhují do protější budovy (dříve sídlo úřadu práce). A protože bezpečnost občanů je pro nás na prvním místě, budeme posilovat na exponovaných místech i kamerový systém, ale o tom blíže v dalším vydání Javornického zpravodaje.

Bc. Sieglinde Mimrová, místostarostka

Úřad