Pokládka mikrokoberce na obchvatu města Javorník

• Snad každý, kdo projíždí po obchvatu města si všiml, že došlo k omezení rychlosti na 30 km/h. Na obchvat nastoupila těžká technika a probíhají opravné práce. „Na uvedeném úseku silnice I/60 obchvat Javorníku probíhá v termínu 13. 5. – 30. 6. 2019 plánovaná oprava povrchu technologii dvouvrstvého mikrokoberce. Před jeho pokládkou bylo nutné stávající povrch nejprve odfrézovat v tl. do 20 mm s případnou lokální výměnou obrusné vrstvy v tl. 50 mm,“ sdělila Nina Ledvinová, tisková mluvčí ŘSD. Po provedení pokládky dvouvrstvého mikrokoberce bude obnoveno vodorovné dopravní značení. Mikrokoberec vzniká přímo ve stroji, který jej pokládá. Jedná se o rychle tuhnoucí emulzi s drobným štěrkem, která se pokládá na současný povrch. Hlavní cíl je, aby se zalily veškeré spáry v původním povrchu a nedostávala se tam žádná voda. Veškerý proces probíhá za studena, silnice je během chvíle opět použitelná.

obchvatobchvatobchvat

Úřad