Obří židle na Sedmi Lánech

Než přijedete do Javorníku (po silnici 1/60), na vrcholu Lánského vrchu v Rychlebských horách (Za obci Skorošice směrem Bergov) stojí v nadživotní velikosti stůl a dvě židle. Tato neobvyklá stavba je viditelná z dalekého okolí a zaujme každého na první pohled.

Přes poměrně malou výšku poskytuje zajímavý kruhový výhled. Na jih a západ to jsou hlavně hřebeny Rychlebských hor. Severně pak na Žulovskou pahorkatinu. Přímo před sebou máme pak Kaní horu, vzdálenější je Smolný vrch (Venušiny misky). Na této hoře je pěkně vidět, proč se jí říká ostrovní hora. Na východě pak máme přímo dvojici ostrovních hor a to Boží horu a Borový vrch nad Žulovu, za kterými se zvedá masiv Studniční hory nad Jeseníkem (patří k Rychlebám) a tyto vrch ještě převyšují svahy Šeráku a Keprníku v Hrubém Jeseníku.

7 lánu

Turistika

18. 4. 2021

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 5 až 1°C.