boží muka sv. Huberta v Travné

Vítáme vás na Travné - tentokrát se vydáme k boží muce, vzdálená asi  200 m od kostela, po cestě kolem  "Domu setkávání".
Jedná se už o třetí opravenou sakrální stavbičku, kterou Šoltýství Travná z.s. svépomocí opravilo a přispělo tak k zachování kulturního dědictví a zkrášlení tohoto malebného koutu Travné. Travná

Protože jsme nezjistili o historii nic bližšího a nevíme, kdy, kým a jakému svatému byla původně věnována, na návrh našeho člena a myslivce - Zdeňka Juříka, který také spolu s Radimem Foldynou odvedl největší kus práce, jsme v nice umístili reprodukci obrázku sv. Huberta – patrona myslivců.

Dne 7.října 2012, před tradiční svatohubertskou mší v Travné, za účasti členů O.s.š. Travná a zástupců myslivců vedených ing. P. Dvořákem byla boží muka požehnána panem farářem Niewiadomským.

boží mukaboží muka

Turistika

8. 5. 2021

oblacno

Bude polojasno až oblačno. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 6 až 2°C.