Revitalizace dolní částí náměstí

Začátkem léta (24. 7. 2017) dolní část javornického náměstí obsadili dělníci, kteří budou postupně revitalizovat tuto část. Dojde k úpravě místa, kde kdysi stávala benzínová pumpa, přibudou nová parkovací místa, kolem Mariánského sloupu bude nové žulové dláždění, vznikne nový parčík, odpočinková zóna, lavičky. Bude i nové dopravní značení, přechody a další. Úpravy se dočká i okolí kostela Nejsvětější Trojice, před budovou bývalého soudu, ale i silnice Pod Zámkem kolem Železářství.
Stavební práce Firma KARETA s.r.o. - Bruntál

Konečný stav

V Javorníku zrevitalizovali dolní část náměstí

Javorník - Začátkem léta (24. 7. 2017) dolní část javornického náměstí obsadili dělníci, kteří postupně revitalizovali tuto část. Stavební práce provedla KARETA s.r.o. - Bruntál.
V prosinci byla ukončena revitalizace dolní části náměstí v Javorníku. Jednalo se zejména o vydláždění nejen prostoru u radnice, ale i o obnovu chodníků naproti radnice a prostoru u kostela včetně zeleně. Zvýšila se kapacita parkovacích míst, zejména pak naproti budovy bývalého soudu č. 7, zrevitalizovala se zeleň, výsadba stromů a keřů. Vzniklo nové místo pro přecházení.
Na náměstí se objevilo 6 krásných laviček, odpadkové koše a stojany na kola.
Došlo i na rekonstrukci a modernizaci veřejného osvětlení, zejména pak u morového sloupu a v jeho blízkém okolí. Řešení náměstí vyhovuje i nejvyšším standardům co se týče našich zdravotně postižených občanů.

16. 10. 2017
náměstí

17. 8. 2017 - Revitalizace dolní části javornického náměstí.

9. 8. 2017

Dolní část náměstí - 7. 8. 20177.8.2017

Práce 26. - 27. 7. 2017

Začátek práce 24. 7. 2017Revitalizace náměstí - spodní část