Výběr jazyka

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Výsledky z turnaje volejbalové ligy ZŠ

V neděli 26. 1. 2020 se hrál turnaj starších žáků volejbalové ligy ZŠ, kterou pořádá VO Slezská Orlice. Bohužel na turnaj nemohl přijet tým TJ Krnova, tak turnaj proběhl pouze ve třech týmech.
Na prvním místě potvrdil svoji hru VO Slezská Orlice, na druhém místě tým našich hráčů a na třetím místě tým ZŠ Vrbno pod Pradědem.
Děkujeme všem, kdo přišli fandit a podpořit naše hráče.

Odkaz na fotogalerii z turnaje najdete na:

volejbalvolejbalvolejbalvolejbal

Volejbal v Javorníku nás baví

Po fotbalu a basketbalu se v Javorníku začíná prosazovat i volejbal. V tomto školním roce se do volejbalového oddílu přihlásilo celkem 42 hráčů a z toho 33 v mládežnické kategorii do 18 let. Už od náborového kempu v září se rozběhla volejbalová přípravka, v níž jsou hráči od 4. do 8. třídy, kteří s volejbalem začínají - ti se zde především učí základním volejbalovým dovednostem
a procházejí pohybovou přípravou. Své nabyté dovednosti pak děti mají možnost porovnávat v rámci MINIVOLEJBALU, kde je možné hrát podle úrovně zdatnosti napříč věkovými kategoriemi.

Že se dětem daří, a že jejich dovednosti rostou s každým tréninkem, svědčí jejich účast na velkém turnaji v Krnově, kde bylo přes dvacet volejbalových týmů (dvoučlenné nebo trojčlenné týmy). Pořadatel Volejbalový oddíl Slezská Orlice opět přichystal vše na jedničku a turnaj měl rychlý spád. Naše týmy (celkem 7 dvoučlenných týmů) byly rozděleny do tří dovednostních úrovní. Každý tým uhrál minimálně 10 zápasů a po turnaji byla únava znát.

Přestože to byl pro většinu první velký turnaj (po stránce psychické i fyzické), tak jsme v kategorii B a C vybojovali umístění na bedně.

První místo v kategorii C: Valérie Chadrabová a Hanka Štefková
Třetí místo v kategorii B: Matěj Malaník a Tadeáš Klíč

Fotografie našich hráčů z volejbalové přípravky na turnaji                     MINIVOLEJBALU v Krnově.

volejbal
Mimo volejbalové přípravky má volejbalový oddíl od tohoto školního roku také zastoupení ve starších žácích, kde se již hraje klasický šestkový volejbal. Starší žáci a žákyně našeho oddílu mají letos poprvé možnost srovnat svoje volejbalové dovednosti s jinými a to ve školní volejbalové lize. Tu pořádá (stejně jako minivolejbal) Slezská Orlice Krnov. Pro naše volejbalisty je to novinka, protože se hraje ve složení 4 dívky a 2 kluci.
V kategorii A byla bohužel cítit velká konkurence a bylo vidět, že soupeři již hrají volejbal déle než naši hráči. Bylo to o nervy (nejen hráčů), přesto to nikdo nevzdal a všichni bojovali o každý míč. Další turnajový zápas nás čeká v březnu, tak věříme, že do té doby se toho naučíme ještě více.

První kvalifikační turnaj v Krnově jsme absolvovali jako nezkušení, ale dokázali si vybojovat 4. místem z osmi družstev lepší skupinu. V ní se ještě 3x utkáme turnajovým způsobem se ZŠ Vrbno p. P., TJ Krnov a VO Slezskou Orlicí.

Fotografie z úvodního kola volejbalové ligy základních škol v Krnově, kterého se zúčastnilo osm volejbalových týmů.

volejbal
Náš volejbalový oddíl byl registrován pod Českým volejbalovým svazem (ČVS) a po úspěšném složení trenérských zkoušek máme od podzimu tři licencované volejbalové trenéry III. třídy - Irenu Karešovou, Marcelu Argirovskou a Tomáše Nemeškala. S volejbalovou přípravkou nám navíc významně pomáhá i Ivana Malaníková.Letos náš oddíl starší žactvo reprezentují: Dominik Háněl, Martin Nemeškal, Lucie Malínková, Max Šoch, Kristina Benešová, Adam Klinec, Eliška Horáčková, Jiří Veselý, Nela Tomanová, Vít Kareš, Adriana Zetochová.

Na závěr bych chtěl ještě poděkovat všem hráčům a nadšencům, kteří se zúčastnili Vánočního volejbalového turnaje, který se letos hrál již 23 rokem.  Ve sportovní hale hrálo celkem 8 týmů z Javorníku, Bernartic, Vidnavy a Skorošic. Hrálo se na dva sety v systému „každý s každým“, takže zápasů bylo opravdu hodně. Ještě, že máme dvě hřiště a nemuselo se mezi zápasy dlouho čekat. Hra byla opravdu vánoční a rozhodčí v rámci herní pohody tolerovali i drobné chybičky.
Atmosféru turnaje již tradičně doplnily i ochutnávky vánočního cukroví, buchtodary a také narozeninové oslavy některých hráčů. Suma sumárum - opravdu vydařený pohodový turnaj, kde si proti „dospělákům“ mohli zahrát i naši starší žáci. Vítězem se stal tým z Vidnavy – gratulujeme.

Společná fotografie volejbalových týmů po Vánočním turnaji v Javorníku.

volejbal

Další volejbalový turnaj chystáme na květen – jedná se o Turnaj rodáků a přátel města Javorníku, tak popřemýšlejte a přijďte si zahrát. Vítané jsou rodinné týmy i náhodné týmy nadšenců, co nikdy spolu nehrály.

Tomáš Nemeškal

Minivolejbalový turnaj v Krnově přinesl první medaile

Volejbalový oddíl má v tomto roce skvělou účast. Ve volejbalové přípravce máme celkem 16 dětí, které se seznamují s volejbalem. V neděli jsme vyrazili plným mikrobusem porovnat své dovednosti s oddíly z jiných škol.

Ve více než 50-ti utkáních si zahrálo celkem 75 hráčů všech kategorií. Novinkou bylo poprvé odzkoušené play off, které absolvovali nejstarší hráči a zvládli to naprosto skvěle. Celý turnaj tím nabyl na dramatičnosti, organizátoři zase měli více času na přípravu závěrečného vyhlášení.

Naši borci hráli ve třech kategoriích podle úrovně volejbalových dovedností.  A přestože to byl pro většinu první velký turnaj (po stránce psychické i fyzické), tak jsme v kategorii B a C vybojovali umístění na bedně.

První místo v kategorii C: Valérie Chadrabová a Hanka Štefková.

Třetí místo v kategorii B: Matěj Malaník a Tadeáš Klíč.

V kategorii A byla bohužel cítit velká konkurence a bylo vidět, že soupeři již hrají volejbal déle než naši hráči. Byly to o nervy (nejen hráčů), přesto to nikdo nevzdal a všichni bojovali o každý míč.

Celá akce se zdařila a už se těšíme na další turnaj, který proběhne 22. 3. opět na hale v Krnově.

Fotogalerie z turnaje: odkaz zde