Velikonoce na zámku Jánský Vrch

Velikonoční prohlídky zámku si nenechalo ujít na 1200 návštěvníků.

Ve dnech 19.  - 22. dubna 2019 prohlídky probíhaly jinak než obvykle. Prostory zámku byly velikonočně vyzdobeny tak, aby připomněly, jak se dříve Velikonoce slavily, jejich symboliku a zvyky. K vidění byli velikonoční zajíčci, slepičky z různých materiálů, bohatě prostřené stoly s tradičním velikonočním pečivem. Prohlídky byly obohaceny o kulturní program, v koncertním sále si návštěvníci vyslechli skladbu pro klavír a flétnu. V dalším salonku jim paní kněžna s vnoučaty položila několik velikonočních hádanek. V zámecké kuchyni si prohlédli  zdobení velikonočních kraslic a perníčků. V jídelně pro služebnictvo si pochutnali na tradičním velikonočním pokrmu - mrkvanci. Zájemci si i letos mohli otisknout speciální velikonoční razítko, třeba na pohlednici nebo do svého turistického deníku. Pro děti byl připraven program ve francouzské zahradě. Zde se setkaly s kuřátky, které jim pověděly příběh o zvonu Eliáškovi, který poztrácel vajíčka. Poté se děti vydaly do zámecké zahrady hledat zatoulaná vajíčka. Každý úspěšný nálezce, který odevzdal kuřátkům vajíčko, byl odměněn. Všechny srdečně zveme 28. - 31. května 2019 a 2. června na prohlídky „Nejen pro děti“ k oslavám mezinárodního dne dětí.

zámekzámekzámek

dnes, čtvrtek 21. 10. 2021