Ukliďme svět, uklidili jsme Javorník

V Javorníku dobrovolníci uklidili nepořádek z přírody, celkem tak bylo posbíráno přes tři sta kilo odpadků.

V sobotu 6. dubna v 9:00 hod. se jedná část dobrovolníků sešla před sběrným dvorem, kde organizátor akce PB přítomné seznámil s bezpečností a byly určeny lokality, které bylo potřeba uklidit. Druhá skupinka vycházela přímo z Horních Hoštic, kde měli sraz.  Jako každým rokem se uklízelo koryto javornického potoka, kde se nacházel největší nepořádek. Byly nalezeny i dvě pneumatiky, koberce a skládka v lese, která byla uklizena. Akce se zúčastnil i Eko tým ze ZŠ Javorník pod vedením paní učitelky Mgr. N. Čmelové. Uklidili lokalitu v Horních Hošticích.
„Letos se sešlo méně účastníků, než v loňském roce. Skalní účastníci však nezklamali a potěšily i nové tváře. Elánu a odhodlání to nic neubralo, nebály se vkročit do vyšší hladiny vody v potoce. Maminky s dětmi obešli okolní příkopy k rybníku a zámecký park, někteří členi z Místní organizace svazu tělesně postižených prošli lokalitu kolem městského smetiště a přilehlý remízek,“ komentuje organizátor akce v Javorníku Přemysl B. Těšíme se na procházky Javorníkem a okolí v příjemnějším prostředí. Nakonec jsme společně opékali párky v dolním parku, kde panovala příjemná rodinná atmosféra.

Za vstřícnou a finanční podporu děkujeme městu Javorník a hlavně všem, kteří se do akce zapojili patří velký dík.

fotoeko týmeko tým

volby 2023