Navigace

Výběr jazyka

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Fotbalový turnaj starých pánů proběhl ve sportovní hale v Javorníku - KŮROVCI JAVORNÍK VYHRÁLI

Sobotní den patřil všem nadšeným fotbalistům, kteří se společně sešli ve sportovní hale v Javorníku na tradičním fotbalovém turnaji.

V sobotu 9. března 2019 proběhl XIV. ročník fotbalového turnaje Old boys Dynamo Javorník. „Old boys“ neboli „Staří páni“ v Javorníku mají tradici, protože se jedná o bývalé hráče Dynama Javorník. Letos hrálo 6 týmů, systémem každý s každým. Zbrusu nový Putovní pohár věnoval Zdeněk Kozub.

Výsledky:
1. Kůrovci Javorník - 11 bodů, skóre 5:0 (jedna remíza)
2. Mikulovice - 9 bodů, skóre 10:7
3. Vrbno pod Pradědem - 9 bodů, skóre 11:8
4. Loučná nad Desnou - 7 bodů, skóre 9:7
5. Dynamo Javorník „A“ - 5 bodů, skóre 7:10
6. Dynamo Javorník „B“ - 1 bod, skóre 4:14

Součástí turnaje byla i soutěž o ceny, kde hlavní cenou byl divočák, kterého věnovali Kůrovci Javorník.
Staří páni jsou nad 35 let, v tom věku většinou tito sportovci pomalu končí s kariérou.
David Stoupal je jeden ze zakladatelů „Old Boys Dynamo Javorník“  k turnaji uvádí:  „Společně se spoluhráči jsme se rozhodli uspořádat tento turnaj v Javorníku pro všechny, kteří už mladým nestačí. První ročník Old boys Dynama proběhl v roce 2005. Byl jediný, který jsme vyhráli jako Javorník, od té doby se vystřídalo spousta vítězů nejen z našeho okresu, jako například tým z polského města Paczkow, Vrbno pod Pradědem, Loučná a Sudkov. Většina týmů dojíždí pravidelně. V letošním roce se podařilo složit tři javornické týmy, které jsou poskládané především z kluků z Javorníku.“  Snažíme se udržet tuto tradici, dokud to kluky bude bavit.  Turnaje se zúčastňují registrovaní i neregistrovaní hráči, omezení je pouze věkem. „V příštím roce uvažujeme o zvýšení věkové kategorie. Je to poznat, když hraje kluk co má 35 roků a stále aktivně kope 1.B.třídu a 50letý matador,“ komentuje hlavní organizátor turnaje D. Stoupal.
„V červnu 2018 byl tým „Old boys“ Javorník pozván do Velkých Bílovic na družbu na víkend, kde se zúčastnili fotbalového zápasu, jednalo se o takový společný výlet Starých pánů. Pravidelně se zúčastňujeme také letního turnaje Starých pánů, který pořádají kluci v Písečné, končí rozhovor dlouholetá opora Dynama.

Poděkování ZŠ Javorník, Restauraci Bílý Potok, Kůrovcům Javorník, generálnímu sponzorovi firmě Saint Gobain divize Weber a všem dalším sponzorům, kteří přispěli dárky do soutěže o ceny.