Odeslat stránku e-mailem

Obsah

XXIII. ročník MOTOTOTOUR v Javorníku

ÚAMK Veterán klub Javorník ve Slezsku pořádal další ročník srazu veteránů. K vidění byla historická vozidla.

1. května 2019 se do Javorníku vypravily posádky majitelů historických vozidel, aby se zúčastnily přehlídky a závodu.
Počasí vyšlo krásně i letos. Akce se konala za zdravotním střediskem.  Účast byla velká - 60 automobilů, 2 traktory a 40 motocyklů. Orientační rallye se zúčastnilo 75 posádek, které absolvovaly okruh dlouhý 47 km vedoucí přes  Vlčice, Skorošice, Žulovou, Černou Vodu, Starou Červenou Vodu a Vidnavu zpět do Javorníku. V průběhu jízdy je na čtyřech kontrolních stanovištích čekaly soutěžní úkoly hodnocené trestnými body, na jejichž základě byla soutěž vyhodnocena. „Díky sponzorům jsme mohli ocenit věcným darem soutěžící až do 20. místa, a to v obou kategoriích, auto i moto. A také první tři nejlepší ženy,“ komentuje Radim Foldyna, předseda javornického spolku ÚAMK. V kategorii automobilů zvítězil Tomasz Balibczuk, druhé místo obsadil Tomáš Cetkovský, třetí místo získal Krzysztof Fisel.

V kategorii motocyklů zvítězil Pavel Dvouletý, druhé místo obsadil Martin Čempel, třetí místo získal Tomáš Reichman.  Pro děti byl připraven doprovodný program se spoustou soutěží s drobnými dárky. Děti se střídaly při startování účastníků soutěže odmávnutím startovním praporem a zájem byl obrovský. Pro diváky a účastníky bylo připraveno bohaté občerstvení.

Na co se mohou návštěvníci těšit v příštím roce? „Příští ročník bude v základu stejný jako byl ten letošní, bude se lišit snad jen v některých soutěžních disciplínách a v trase závodu. Rád bych poděkoval sponzorům a také městu Javorník,  P. Jandovi za pronájem louky, S. Sovadinovi za přípojku el. energie, RZS Javorník a spoustě dalším,“ uzavřel R. Foldyna.