Májový výšlap na Borůvkovou horu

Na Borůvkovou horu zamířili milovníci turistiky, aby společně zahájili letošní turistickou sezónu.

Město Javorník a Městské kulturní středisko Javorník ve spolupráci s Javornickou dělostřeleckou gardou, Sborem dobrovolných hasičů Javorník, Lesy České republiky, s. p. a městem Paczków pořádali 1. května 2019 již tradiční výšlap na Borůvkovou horu. Po příchodu na místo byli všichni podrobeni kontrole pohraniční stráží, zda nepašují alkohol nebo tabák. Poté obdrželi razítko s povolením vstupu.
V jedenáct hodin byla turistická sezóna slavnostně zahájena představiteli měst Javorník, Paczków a Lądek-Zdrój.
Všechny, kteří se vydali na Borůvkovou horu čekal bohatý kulturní program. Na úvod zazpívaly polské skupiny z Paczkówa - pěvecký sbor Ale babki plus a pěvecký sbor Dziewietliczanki. Nakonec vystoupila hudební skupina Stará Tráva, která zahrála své country pecky. Všechna hudební vystoupení doprovodili návštěvníci tancem.  Akce se zúčastnilo i Šoltýství Travná z. s. se svým stánkem. Příchozí turisté měli možnost ochutnat či zakoupit lahodný Borůvkovy likér.  Stánek Městského informačního centra Javorník se této akce každoročně účastní s propagačními předměty města Javorník.

Děkujeme Pavlu Jirešovi za odvoz občanů autobusem na Letiště na Travné, odkud je Jiří Till vyvezl hasičským autem až k samotné rozhledně. Poděkování patří i Lesům ČR, s.p. za umožnění vjezdu na jejich pozemky a Janu Těžkému a Vladislavu Mátlovi za zajištění občerstvení.

gardaBHBHBHstará trávagarda

8. 5. 2021

oblacno

Bude polojasno až oblačno. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 6 až 2°C.