Den otevřených dveří ČOV, sběrný dvůr

Veřejnost měla možnost nahlédnout do provozu sběrného dvoru nebo ČOV

19. června 2019 jsme všichni měli opět možnost navštívit v rámci Dne otevřených dveří sběrný dvůr a čistírnu odpadních vod v Javorníku. Sběrným dvorem provázel Pavel Pospíšil, který dětí z MŠ Polská zasvětil do jeho chodu. Osvěžili jsme si znalosti o třídění odpadu, nahlédli do jednotlivých sběrných nádob ve dvoře, prohlédli si úklidovou techniku. Děti si vyzkoušely posezení v „kukačce“. S chodem čistírny odpadních vod nás podrobně seznámil Libor Konečný. Prošel s dětmi celý areál „čovky“ a názorně vysvětlil postup mechanického a biologického čištění vody. Teď už například víme, jak vypadají a pracují česle, lapáky písku, usazovací nádrž, jak vypadá kal a jaké má využití i za jakých podmínek zde „pracují“ mikroorganismy. Žáci šestých tříd ZŠ Javorník s paní učitelkou Alenou Hořavovou navštívili manuální meteorologickou stanici, kde se dozvěděli, jak se měří s jednotlivými přístroji, a k čemu slouží zaznamenaná data.

dod

dnes, neděle 17. 10. 2021