9. rybářské závody na rybníku Javorník

Za příjemného počasí se v sobotu 11. června 2019 uskutečnily 9. rybářské závody na rybníku Biocentrum Střední díly.
Celkem se zúčastnilo 43 závodníků v kategorii dospělých, z toho 3 ženy a 2 hosté z Polska.
V dětské kategorii se zúčastnilo 19 závodníků. V kategorii dospělých bylo uloveno celkem 31 bodovaných ryb.
Bodovala se délka ulovených ryb, kdy 1 cm ulovené ryby = 1 bod. Všechny ryby, které se v průběhu závodů ulovily, byly vráceny zpět do vody.
V kategorii dospělých zvítězil Roman Ovesný, Vápenná – 118 b. (3 kapři). Na dalších místech se umístili 2. Petr Kryštofík, Javorník  – 112 b. (3 kapři), 3. Josef Kovář, Javorník – 96 b. (1 kapr, 1 lín), 4. Vladimír Novák, Javorník – 94 b. (2 kapři), 5. Pavel Kořenek, Javorník – 89 b. (2 kapři),   6. František Chytil, Dolní Újezd – 80 b. (3 líni), 7. Anna Krčmářová, Žulová – 79 b. (2 kapři), 8. Jan Zeleňák, Bernartice – 78 b. (2 kapři), 9. Riszard Piurecki, Polsko – 76 b. (1 kapr, 1 lín), 10. Lukáš Hradil, Žulová – 44 b. (1 kapr).

Největší rybu ulovil pan Josef Kovář z Javorníka, a to kapra o délce 62 cm. V dětské kategorii zvítězil Martin Říha, Zlaté Hory – 125 b. (1 kapr, 1 okoun, 1 úhoř – 74 cm). Na dalších místech se umístili 2. Petr Stibor, Javorník – 88 b. (1 lín, 1 plotice, 1 okoun), 3. Petr Papavasiliu, Javorník – 41 b. (2 okouni), 4. Daniel Scheuter, Žulová – 22 b. (1 okoun), 5. Vasil Papavasiliu, Javorník – 16 b. (1 okoun), 6. Petr Mocka, Zlaté Hory – 14 b. (1 okoun). Tipovací soutěž o nejpřesnější odhad počtu ulovených ryb všemi účastníky závodů v kategorii dospělých vyhrál pan Milan Kusýn ze Žulové. Všichni výše uvedení závodníci a všichni účastníci v dětské kategorii obdrželi hodnotné věcné ceny, za které děkujeme sponzorům: Město Javorník, Kolimax Javorník, Domist s.r.o., Jeseník, Čerpací stanice Jaroslav Damašek, Antonín Martinek ml. Ceny předával zástupce hlavního sponzora závodů starosta města Javorník Jiří Jura.

rybníkrybníkrybníkrybník