Zimní olympijské hry - MŠ Polská

Dne 9. 2. 2018 byly zahájeny celosvětové zimní olympijské hry. Jinak tomu nebylo ani v Javorníku. Před Mateřskou školou Polská v dopoledních hodinách nastoupili všichni nedočkaví sportovci, kteří se rozdělili do několika týmů a byli odhodláni vyhrát! Olympijská vlajka byla vztyčena nad zahradou plnou zimních sportovních disciplín. Po rozcvičení a povzbuzovacím pokřiku se seřadili do řad.
Pochodeň s olympijským ohněm, který děti hned poznaly, zapálila paní ředitelka a postupně si ji sportovci předávali, až doputovala k vedoucí výpravy, která ji společně s vlajkonoši uložila na vyvýšené místo.
Olympiáda v Javorníku tak mohla oficiálně začít.
Mladí nadějní sportovci se motivovali bojovým pokřikem k maximálnímu výkonu. Čekala je různá stanoviště, například - biatlon, slalom, štafeta, bruslení, curling, hod diskem na terč. Nechybělo ani hokejové družstvo, které zvítězilo. Při slavnostním vyhlašování vítězů Javorník získal několik zlatých medailí, oslavy tak mohly probíhat do odpoledních hodin.

„Olympijská vlajka“ má bílé pozadí s pěti protínajícími se kruhy uprostřed: Modrý kruh – Evropa, Žlutý kruh – Asie, Černý kruh – Afrika, Zelený kruh – Austrálie Oceánie , Červený kruh – Amerika Tato podoba je symbolická; reprezentuje pět kontinentů spojených olympijskou myšlenkou.“

„Olympijský oheň“ - olympijská pochodeň, je jedním ze základních symbolů olympijských her. Připomíná oheň, který podle legendy ukradl Prométheus Diovi a dal ho lidem. Pochází ze starověkého Řecka, kde byl oheň udržován po dobu trvání her.

zoh

Zdravotnictví     Lékárna Javorník

15. 1. 2021

oblacnosesnezenim

Bude polojasno až oblačno, občas sněhové přeháňky. Denní teploty -3 až 1°C. Noční teploty -6 až -10°C.