„Slavnost světýlek aneb halloweenský večer s lampiónovým průvodem“

Městem Javorník prošel lampiónový průvod aneb slavnost světýlek a halloweenský večer mohl začít

Ve středu 31. října 2018 začala od 16.30 hod. před kulturním domem „Slavnost světýlek“. Pro děti byl připraven zábavný program pod vedením Divadélka malé Bo, se kterým si děti zatančily, zazpívaly a pořádně zadováděly. Po skončení dětského programu se děti a jejich rodiče seřadily s lampióny do průvodu a prošli jako již tradičně městem. Někteří si s sebou vzali zvonečky, se kterými po celou cestu lampiónového průvodu zvonili, aby byl průvod veselejší. Všechny děti se už ale během průvodu nemohly dočkat překvapení, které je tentokráte čekalo v podobě „Stezky odvahy“. Ta byla připravena ve sklepě kulturního domu, který byl strašidelně vyzdoben světýlky, nejrůznějšími dýňovými příšerkami, kostlivci, čarodějnicemi, pavouky a celou atmosféru ještě doplňovala strašidelná hudba a zvuky. Ve sklepě bylo opravdu plno! Poté, co si děti prošly stezkou odvahy, pro ně byly uvnitř kulturního domu nachystány dílničky, které si ve spolupráci s KD připravilo mateřské centrum Krtkův Flek. Děti si společně vyráběly lucerničky, které si pak mohly s sebou odnést domů. Před KD pokračoval kulturní program, kde na pódiu od 19:00 hod. vystoupila kapela Morava. Občerstvení zajišťovala kavárna Café Kavka, u které si mohli návštěvníci vybrat ze spousty dobrého jídla a pití.  Na závěr celého večera čekalo na návštěvníky překvapení. A jak jinak tuto oslavu světýlek ukončit než právě světelným ohňostrojem, který byl v podobě srdce. Velké poděkování patří MŠ Míru, MŠ Polská a školní družině při ZŠ Javorník, kteří se s námi svými výrobky každoročně podílejí na akcích MěKS Javorník. Děkujeme také všem dobrovolníků, kteří nám darovali dýně.

Děkujeme sponzorům: Wellness Rychleby, Jozef Palovčík, Wazy.cz

Za MěKS Javorník Ing. Lucie Hecsková, ředitelka