Slavnost světýlek aneb halloweenský večer

• „Slavnost světýlek aneb halloweenský večer s lampiónovým průvodem“
  • Městem Javorník prošel lampiónový průvod aneb slavnost světýlek a halloweenský večer mohl začít
  • Ve středu 31. října 2018 začala od 16.30 hod. před kulturním domem „Slavnost světýlek“. Pro děti byl připraven zábavný program pod vedením Divadélka malé Bo, se kterým si děti zatančily, zazpívaly a pořádně zadováděly. Po skončení dětského programu se děti a jejich rodiče seřadily s lampióny do průvodu a prošli jako již tradičně městem. Někteří si s sebou vzali zvonečky, se kterými po celou cestu lampiónového průvodu zvonili, aby byl průvod veselejší. Všechny děti se už ale během průvodu nemohly dočkat překvapení, které je tentokráte čekalo v podobě „Stezky odvahy“. Ta byla připravena ve sklepě kulturního domu, který byl strašidelně vyzdoben světýlky, nejrůznějšími dýňovými příšerkami, kostlivci, čarodějnicemi, pavouky a celou atmosféru ještě doplňovala strašidelná hudba a zvuky. Ve sklepě bylo opravdu plno! Poté, co si děti prošly stezkou odvahy, pro ně byly uvnitř kulturního domu nachystány dílničky, které si ve spolupráci s KD připravilo mateřské centrum Krtkův Flek. Děti si společně vyráběly lucerničky, které si pak mohly s sebou odnést domů. Před KD pokračoval kulturní program, kde na pódiu od 19:00 hod. vystoupila kapela Morava. Občerstvení zajišťovala kavárna Café Kavka, u které si mohli návštěvníci vybrat ze spousty dobrého jídla a pití.  Na závěr celého večera čekalo na návštěvníky překvapení. A jak jinak tuto oslavu světýlek ukončit než právě světelným ohňostrojem, který byl v podobě srdce. Velké poděkování patří MŠ Míru, MŠ Polská a školní družině při ZŠ Javorník, kteří se s námi svými výrobky každoročně podílejí na akcích MěKS Javorník. Děkujeme také všem dobrovolníků, kteří nám darovali dýně.
  • Děkujeme sponzorům: Wellness Rychleby, Jozef Palovčík, Wazy.cz
  • Za MěKS Javorník Ing. Lucie Hecsková, ředitelka