Masopustní rej - MŠ Míru, MŠ Polská 13.2.2018

Mateřské školy Míru a Polská se dne 13. 2. 2018 setkaly před lékárnou a společně vyšly do ulic v masopustním průvodu v převlečení za různá zvířátka, milé i strašidelné bytosti. Děti hlasitě recitovaly masopustní říkánky. Každému, kdo přispěl nějakým dárkem medvědovi do košíčku, daly sladkou odměnu - domácí koblížek s marmeládou. Průvod navštívil Městský úřad Javorník, kde byl přivítán panem starostou, paní místostarostkou a pracovníky MěÚ. Před budovou se všichni společně vyfotili. Průvod se vydal do Základní školy k prvním a druhým třídám, kde se děti pozdravily s kamarády a předaly si sladkosti. Paní učitelka na památku darovala vyrobený malý dáreček. Průvod pokračoval dále městem až do Domova pokojného stáří (Charita Jeseník), zde děti pozdravily babičky a dědečky i vedení Charity. Pak navštívily Městské kulturní středisko i místní informační centrum a přijaly sladkou odměnu za krásně odrecitovanou básničku. Také odtud budou mít na památku velkou společnou fotografii. Poté se velký průvod rozloučil a všichni se velmi těšili na oběd i odpočinek.

masopustmasopust

21. 4. 2021

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 6 až 2°C.