Dětský den aneb po stopách večerníčků

Krásný prosluněný den vylákal mnoho dětí a rodičů do Dittersovy zahrady, kde se jako každoročně konal velice oblíbený Dětský den, tentokráte na téma „Po stopách večerníčků.

Dětský den začal ve 14.00 hod. úvodním slovem a sdělením nejdůležitějších informací o organizaci tohoto dne. Ihned po vstupu do zahrady dostalo každé dítě kartičku, na níž bylo znázorněno večerníčkovými postavami deset stanovišť s úkoly, které muselo dítko projít a po jejichž splnění pak na ně čekala sladká odměna. Celým programem děti provázela Šárka Švábková – Divadélko malé Bo. Nechybělo také oblíbené kolo štěstí, u kterého děti vždy zažijí spoustu legrace a zábavy.
Dětský den byl rozdělen na dvě části. V zámeckém parku byl pro děti připraven večerníčkový les plný nejrůznějších stanovišť s večerníčkovými postavami, kde po splnění úkolu dostaly odměnu. Večerníčkový les byl připraven žáky literárně dramatického oboru pod vedením paní učitelky Kláry Bednaříkové a Simony Horákové.
Děti zde měly možnost také jízdy na koni, kterou tolik milují.  Přímo na zahradě Karla Ditterse byly pro děti připraveny nejrůznější dětské atrakce. Velký ohlas opět vzbudily atrakce Aquazorbing a sumo ring, kde děti čekaly dlouhé fronty, nechyběl ale také skákací hrad, lanová dráha spolku HO Rychleby, malovávání na obličej anebo tvarování balónků, kde bylo také stále plno. Také Javornická dělostřelecká garda připravila pro děti zajímavé úkoly.
Děti se po celé odpoledne dobře bavily, plnily úkoly, soutěžily a na závěr celého odpoledne na ně čekala všemi velmi oblíbená pěna, kterou milují všechny děti bez rozdílu věku, a o kterou se postaral Sbor dobrovolných hasičů Javorník. Po celé odpoledne si návštěvníci dětské dne mohli vybírat z bohatého občerstvení, takže si každý z dětí i rodičů přišli na své. Celé odpoledne proběhlo na výbornou, o čemž svědčily nejen úsměvy dětí, ale i spokojených rodičů.

Tímto bych chtěla velmi poděkovat všem, kteří se na dětském dni podíleli:

Kavárna Café Kavka, BAJA - ženy Javorníku, z.s., Marek Zbořil, Martina Macková, ZUŠ Javorník – Klára Bednaříková, Simona Horáková, Jitka Moková, Hana Vašíčková a samozřejmě všem žákům z literárně dramatického kroužku, kteří na dětském dni pomáhali, Javornické dělostřelecké gardě, HO Rychleby, SDH Javorník, Divadélko malé BO, zaměstnancům MěKS Javorník a Města Javorník

Děkujeme všem sponzorům za hmotné i finanční dary:

S A B A S spol. s r.o., KLEINEIDAM, s.r.o., PZA KOVOSTROJ, s.r.o., Jozef Palovčík, Hotel TAVERNA, s.r.o., Ing. Pavel Janda, Ing. Valentin Tvarůžka, Jan Hanusek, Dimitrij Pandadis, Martin Kubáň, Jarmila Damašková, Jaroslav Damašek, Jaroslav Křížek, Jaroslava Horáčková Kovaříková, Alexander Papageorgiu, Yvona Malínková, MOVIK KOVO, s.r.o., ENERGOROZVODY s.r.o., Olga Gřundělová – KREMO, Bc. Sieglinde Mimrová, Michal Zajonc, MBA Petr Klapuch, Jiří Růčka, Bronislav Hanusek, Lesy České republiky, s. p., ÚSOVSKO FOOD a.s. – Fit müsli tyčinky, Mgr.Milada Mrázková – Lékárna pod Jánským Vrchem, Yes & Mocca, Perfetti Van Melle Slovakia s.r.o. - Chupa Chups, Veterán klub Javorník, Petr Oravec, Jolana Janišová.