18. ročník Česko-polské Pojiwo na Travné

• Česko-polské Pojiwo na Travné
  • 18. ročník mezinárodního rockového festivalu roztančil všechny na Travné U Oravců. Před zahájením proběhlo divadlo pro dospělé Akademia Wyobrazni, Teatr Landek Zdrój. Na hřišti byly dvě stage, na jedné hrála hudba pro příznivce tvrdého rocku - Jaro na vsi (CZ), Povinná slepota (CZ), Pop Marley (PL), Heebie Jeebies (CZ), Pan!cká ataka (CZ), Wstrzasy wtorne (PL), Nakopalypsa (CZ), The Trolls (PL). Na druhé straně hrál styl psytrance „Stan Tralala“. Psychedelický trance, často také zkracováno pouze na psytrance, je forma elektronické hudby, která se vyvinula z Goa trance na začátku 90. let.
  • Na akci se prodávaly výborné „travňácké“ halušky, uzené maso a pivo či limo. Během večera došlo bohužel k výpadku elektrické energie, následoval několikahodinový „blackout“. Kvůli tomuto nečekanému problému byly rockové kapely omezeny. Ovšem, lidé na Travné se dokážou bavit i bez elektrické energie a telefonního signálu.
  • Jedna z rockových skupin obsadila svou dodávku a statečně pokračovala ve svém vystoupení, čímž přitáhla všechny návštěvníky, kteří se spontánně nadšeně roztančili. Na druhé straně se všichni sešli u ohně a zpívali a hráli na všechno co měli zrovna po ruce.
  • Nechtěný výpadek elektřiny dokázal lidi sblížit a bavit se nadšeně a bezprostředně bez všech vymožeností moderní doby. Elektřina byla spuštěna kolem půlnoci, zábava tak mohla pokračovat do ranních hodin.

PojiwoPojiwoPojiwo

dnes, pondělí 25. 10. 2021