Živá expozice Karla Ditterse z Dittersdorfu 5.11.2017

4. 11. 2017
ZUŠ Javorník předvedla Živou expozici Karla Ditterse z Dittersdorfu. Učitelé a žáci literárně-dramatického oboru v místnostech jeho domu oblečeni v dobových kostýmech čekali na předepsaný podnět od diváků, aby mohli odehrát důležitou epizodu ze života slavného hudebního skladatele, houslisty a dirigenta. V přízemí byly na stěnách vystaveny krásné práce žáků výtvarného oboru, které zobrazovaly a popisovaly jeho život od narození dne 2. 11. 1739 ve Vídni, jeho dětství a velké hudební nadání, které ho provázelo celým životem. Mnoho let žil a pracoval v Javorníku na zámku Jánský Vrch. Zemřel v Červené Lhotě v roce 1799. Jeho hudba doprovázela celou výstavu.

Výstava byla velmi působivá a umožnila  na chvíli se vrátit v čase a vidět, slyšet, prožít i procítit události dávno minulé.

zuš

ZUŠZUŠZUŠ

ZUŠ

17. 4. 2021

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, od 500m srážky sněhové. Denní teploty 4 až 8°C. Noční teploty 4 až 0°C.