Zázračný svět panenek 17. 3. 2017

Dne 17. 3. 2017 v Zrcadlovém sále Městského kulturního střediska Javorník proběhla vernisáž "Zázračný svět panenek".
Na začátku zazpívaly děti ze Sluníčka pod vedením paní učitelky Dagmar Petřekové. Poté se slova ujala paní ředitelka Lucie Hecsková a přivítala majitelku panenek paní Janinu Maczynskou, která se koníčku začala věnovat v době vážných zdravotních potíží. Podařilo se jí shromáždit panenky od 60. let z různých států. Věnuje se šití oblečků i krojů. Na výstavě si můžete prohlédnout také panenky porcelánové, bakelitové v nádherných šatech.
K vidění je i historický proutěný kočárek - neboli "kukaň". Pozorným návštěvníkům jistě neunikne také vystavený nábytek pro panenky včetně automatické pračky.

Výstava potrvá do 30. 4. 2017.

vernisáž

Sluníčko

21. 4. 2021

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 6 až 2°C.