Vánoční výstava - Křehká krása perliček 4.12.2017

V pondělí 4. 12. 2017 v 18.00 hod. uspořádalo MěKS Javorník vernisáž vánoční výstavy s názvem „Křehké kouzlo perliček“.  Výstavu zahájila ředitelka MěKS Ing. Lucie Hecsková, která všechny návštěvníky přivítala a promluvila krátce o historii perličkových ozdob společnosti RAUTIS z Poniklé. Poté předala slovo řediteli Vlastivědného muzea Jesenicka, se kterým MěKS Javorník dlouhá léta spolupracuje a kteří jsou spolutvůrci této vánoční výstavy. Poté promluvil pracovník VMJ Bc. Milan Rychlý, který řekl několik vět o „Selské jizbě“, o tom, proč lidé v tehdejší době věšeli stromeček naopak, o zvycích a tradicích vánočních svátků. Po celou dobu trvání výstavy hrála k poslechu jesenická kapela Plán B. Pro návštěvníky bylo přichystáno občerstvení, vánoční cukroví a k pití svařené víno. Výstava trvá do konce ledna 2018.

Více fotografií naleznete ZDE

měks

fotofoto

21. 4. 2021

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 6 až 2°C.