ÚAMK Veterán klub Javorník ve Slezsku - ukončení sezóny

V Javorníku se rozloučili s letošní veterán sezónou

Nadšenci ÚAMK Veterán klub Javorník ve SlezskuAuto moto Veterán klub Česká Ves se setkali dne 21. 10.  v Javorníku u vlakového nádraží, aby společně ukončili letošní veterán sezónu. Přijeli v historických automobilech i na motocyklech. Společně projeli městem Javorník a zamířili do Automotive Metamuzeum & Hople vinice v Paczkowě, kde je očekával pan Ryszard Syc. V jeho doprovodu si všichni prohlédli interaktivní motoristické muzeum, které umožňuje vyzkoušet si, jak se správně zachovat v provozu, jak funguje motor i ověřit si další fyzikální zákony. Navíc jsou zde vystaveny opravdu krásné staré automobily, např. Ferrari, Porsche, americké historické veterány aj.

Navštívili také rozsáhlé vinice, kde právě probíhá vinobraní, a ve vinném sklípku si mohli zakoupit různá vína. Na závěr se všichni vyfotili před Muzeem a rozjeli se domů.

veterán klub

veteráni