Promítací soboty v Javorníku 25.3. - 8.4.2017

Filmový klub

• V průběhu března a dubna 2017 se v novém sále MěKS promítalo 5 filmů z minulých ročníků festivalu „Jeden svět“, který pořádá organizace Člověk v tísni. Jedná se o filmy o lidských právech, které dokumentují různá témata z různých koutů světa, a jež jsou dostupné komukoli zdarma díky serveru promitejity.cz.
  • Ačkoli promítání proběhla v Javorníku již potřetí, návštěvnost byla oproti očekávání nižší než předešlé roky. Organizátoři se proto rozhodli vrátit se příští rok k původní formě promítání, a to jednoho dokumentu ve všední den.
  • V letošním roce jsme shlédli šokující sondu do problematiky masové produkce módního průmyslu, spojeného s otřesnými pracovními podmínkami dělníků, a o možnostech recyklování oděvů. Dále jsme nakoukli do životů dětí homosexuálních rodičů. O intimitě lidí s mentálním postižením vyprávěl skvěle zpracovaný český dokument „Nemusíš s láskou, stačí s citem“. Emočně velmi silný byl film z prostředí hospice s názvem „Sedm písní pro dlouhý život“.  Závěr patřil dokumentu „Švédská teorie lásky“, který nabídl spoustu témat k vzájemné diskusi o nezávislosti, vztahu, izolaci, blízkosti, či o hodnotách rozdílných kultur.
  • Děkuji všem, kteří se promítání zúčastnili, a rovněž MěKS, Kavárně Kavka a Michalu Zajoncovi za spolupráci. Těším se na další společná setkání u dokumentů odkrývajících témata, o kterých je důležité vědět a mluvit.

Mgr. Ivana Greplová

Zdravotnictví     Lékárna Javorník

23. 1. 2021

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, v Čechách od 400m srážky sněhové. Denní teploty 1 až 5°C, na Moravě a ve Slezsku 5 až 9°C. Noční teploty 2 až -2°C.