Představení ZUŠ Javorník 26. 6. 2017

Druhé představení se uskutečnilo na Dittersově zahradě dne 26. 6. 2017, kde diváci mohli zhlédnout dvě balady Karla Jaromíra Erbena, VodníkSvatební košile, v podání žáků 5. ročníku  I. stupně a 1. ročníku II. stupně studia: Marie Danielová, Markéta Danielová, Tereza Juřenová, Diana Koňaříková, Klára Kotasová, René Kotas, Matěj Kuna, Zuzana Šteiglová a Veronika Střílková. Skupina si záměrně zvolila pro zinscenování otevřený prostor a jednotlivé scény se odehrávaly na různých místech zahrady, což dotvářelo atmosféru a umožňovalo změnu prostředí bez použití kulis, např. scény u majestátné vrby, na velkých kamenech a v altánku. Žáci ztvárňovali jak jednotlivé postavy, tak byli součásti sboru, který umocňoval dynamikou hlasů vyřčená slova a posouval děj. Dalšími výraznými prvky představení byly symbolika, se kterou se pracovalo v baladě Vodník  a výrazné líčení a kostýmy, které dominovaly v baladě Svatební košile. Zpracování Erbenových textů v exteriéru bylo pro žáky novou zdařilou zkušeností a pro diváky výjimečným zážitkem.

zušzušzuš

21. 4. 2021

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 6 až 2°C.