Pasování prvňáčků 8. 6. 2017

• Městská knihovna Rudolfa Zubera pořádá každoročně již od roku 2006 akci na podporu dětského čtenářství Pasování prvňáčků na čtenáře. Díky celoroční práci s dětmi jsme získali grant na originální dětskou knížku, kterou zdarma dostal každý pasovaný prvňáček. Kromě jiného získaly děti spoustu drobných dárků. Děkujeme firmě Stomix, spol. s.r.o a dětem pátých tříd za krásné záložky do knih, které pro své spolužáky vyrobily. A protože číst se učíme zase jen čtením, knihovna věnovala všem prvňáčkům originální průkazku, která jim otevírá dveře do knihovny a to bezplatně na jeden rok.
  • Letošního pasování se ujali Křemílek s Vochomůrkou, v podání Šárky a Radka Švábkových z Divadélka malé Bo. Jejich divadelní představení bylo skvělé, ale úžasní na něm byli i malí herci z řad prvňáčků. Bavili se všichni malí i velcí.
  • Děkuji všem, kteří ať už měrou menší, či větší se podíleli na organizaci celé akce. Jmenovitě bych ráda poděkovala p. Jiřímu Štrajtovi, paní Aliki Škodové, Martinovi Dopitovi, třídním učitelkám Zuzaně Prausové, Martině Ringové a Heleně Kurkové a všem, kteří přišli své prvňáčky podpořit.

Věra Hradilová, vedoucí knihovny

pasovánípasování