Jménem zákona aneb od Četníků k policii 2. 6. 2017

Dne 2. 6. 2017 jsme se sešli na vernisáži "Jménem zákona aneb Od četníků k policii"
v Kulturním domě Javorník ve spolupráci s Vlastivědným muzeem Jesenicka, Vlastivědným muzeem v Olomouci, Františkem Hlavatým a Mgr. Květoslavem Growkou. Úvodu se ujala paní ředitelka MěKS Ing. Lucie Hecsková. Poté Bc. Milan Rychlý vyprávěl o historii četnictva, jeho úkolech a postupném přechodu k policii a změnách, které se v toku času udály.  Paní por. Ing. Tereza Neubauerová nás seznámila s využitím daktyloskopie a kriminalistický technik umožnil zájemcům vytvořit otisky svých prstů nebo dlaní. Dále nám předvedl zásahové a technické policejní auto. V průběhu vernisáže se návštěvníci dozvěděli spoustu zajímavých informací ze světa Policie ČR.

Výstavu můžete navštívit do 30. 9. 2017 v MěKS Javorník

• video bude nahráno po zpracování

četníci

četnícičetnícičetnícičetníci

četnícičetnícičetníci

17. 4. 2021

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, od 500m srážky sněhové. Denní teploty 4 až 8°C. Noční teploty 4 až 0°C.