Expediční kamera 24. 3. 2017

V pátek 24.3.2017 se v Novém sále MěKS promítaly krátké filmy v rámci EXPEDIČNÍ KAMERY 2017. Shlédli jsme oceněné filmy "Projekt Moffat" věnovaný první britské horské vůdkyni Gwen Moffat," Pura Vida" o cestovateli a cyklistovi, který na svém člunu poháněném šlapacím kolem procestoval Amazonku. Film "Návrat do Zanskaru" vypráví o dvou Američanech, kteří se po 30 letech vypravili do Himálaje do malé osady Zanskar a ukazuje změny, kterými za ten čas osada i lidé prošli. Českou republiku zastupoval film "Divočinou Aljašky", v němž jsme byli svědky výpravy šesti mladých vodáků na řeku Alatnu. Jejich odvážné  splouvání řeky, výlety do okolní přírody a schopnost přežití jim přineslo nezapomenutelné zážitky.
I v bonusových filmech jsme byli svědky odvahy, vytrvalosti, trpělivosti, odolnosti a neuvěřitelné lidské schopnosti poradit si
v náročných podmínkách nádherné přírody.

Zdravotnictví     Lékárna Javorník

CELKEM: 1192738

26. 10. 2020

zatazeno

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a místy i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty 10 až 14°C. Noční teploty 8 až 4°C.