Podepsání dohody o partnerství mezi městem Paczków a městem Javorník

Typ: ostatní
soudDne 2. července 2020 se uskutečnilo slavnostní podepsání dohody o partnerství mezi  městem Paczków a městem Javorník. Smlouva byla podepsána v Turistickém centru SOUD v Javorníku, které bylo zrekonstruováno díky společnému projektu „Paczków a Javorník. Dvě města jedna historie”.

Podepsání dohody o partnerství mezi městem Paczków a městem Javorník

Dne 2. července 2020 se uskutečnilo slavnostní podepsání dohody o partnerství mezi  městem Paczków a městem Javorník. Smlouva byla podepsána v Turistickém centru SOUD v Javorníku, které bylo zrekonstruováno díky společnému projektu Paczków a Javorník. Dvě města jedna historie.

Město Paczków zastupovali starosta - Artur Rolka a další kolegové Sebastian Kornaś, Iwona Cymara, Dariusz Wąsiak, Wiesław Barabasz, Kurska Wowowski. Českou stranu zastupoval Starosta města Javorník Jiří Jura, Bc. Sieglinde Mimrová,  Ivana Konečná, Antonín Zourek a Lukáš Daniel.

Město Paczków a město Javorník učinily slavnostní slib, že budou rozvíjet a posilovat spolupráci mezi městy, dodržovat zásady partnerství zaměřené na vzájemném porozumění a podpoře kontaktů navázaných místními komunitami.

Účelem smlouvy je posílit přátelské vztahy, prohloubit porozumění a důvěru mezi městy a spolupráci ve všech oblastech života, tj. podpora osobních kontaktů mezi občany obou měst, spolupráce v oblasti vzdělávání, kultury, umění a sportu, cestovního ruchu a hospodářských kontaktů.

SOUDsoudsoud

Vytvořeno: 2. 7. 2020