Cesta do školy – tipy a rady pro bezpečnost dětí v dopravě

foto

Začátek školní docházky představuje pro děti novou životní kapitolu. Začínají se osamostatňovat a poznávat svět. Aby se na cestě do školy cítily bezpečně, musí si dát pozor na několik nástrah. Auta, nepřehledné silnice, ale také nedostatek přechodů – to vše ovlivňuje na cestě do školy bezpečnost..

Správná příprava školní cesty

Zpočátku by rodiče měli své dítě každý den do školy doprovázet. Zodpovědní rodiče dbají o bezpečnost dětí na cestě do školy ať už chodí pěšky, jezdí autem, nebo cestují autobusem. Děti, které chtějí do školy chodit samy, se pravidelně vystavují dopravnímu provozu, a proto je důležité, aby dobře znaly cestu, uměly odhadnout situaci na silnici a případně na sebe dokázaly upozornit.

Vhodná příprava vyžaduje čas, trpělivost a schopnost vžít se do role dětí. Jakmile se děti naučí ve městě plném dopravních prostředků správně orientovat, mohou je rodiče pouštět do školy samotné.

Probuzením dítěte včas ke snídani a ranní přípravě se ujistíte, že bude na cestě do školy odpočinuté, pozorné a bude mít energii na celý den. Posilněné výživnou svačinou bude obezřetnější i v dopravě.

Více info na webu Bezpečná cesta do školy - Informace pro rodiče a děti

foto