Město Javorník
Město Javorník

Cesta do školy – tipy a rady pro bezpečnost dětí v dopravě

foto

Začátek školní docházky představuje pro děti novou životní kapitolu. Začínají se osamostatňovat a poznávat svět. Aby se na cestě do školy cítily bezpečně, musí si dát pozor na několik nástrah. Auta, nepřehledné silnice, ale také nedostatek přechodů – to vše ovlivňuje na cestě do školy bezpečnost..

Správná příprava školní cesty

Zpočátku by rodiče měli své dítě každý den do školy doprovázet. Zodpovědní rodiče dbají o bezpečnost dětí na cestě do školy ať už chodí pěšky, jezdí autem, nebo cestují autobusem. Děti, které chtějí do školy chodit samy, se pravidelně vystavují dopravnímu provozu, a proto je důležité, aby dobře znaly cestu, uměly odhadnout situaci na silnici a případně na sebe dokázaly upozornit.

Vhodná příprava vyžaduje čas, trpělivost a schopnost vžít se do role dětí. Jakmile se děti naučí ve městě plném dopravních prostředků správně orientovat, mohou je rodiče pouštět do školy samotné.

Probuzením dítěte včas ke snídani a ranní přípravě se ujistíte, že bude na cestě do školy odpočinuté, pozorné a bude mít energii na celý den. Posilněné výživnou svačinou bude obezřetnější i v dopravě.

Více info na webu Bezpečná cesta do školy - Informace pro rodiče a děti

foto

Datum vložení: 18. 10. 2021 10:43

Volný čas

Bannery

 


menu


kamera


soc.služby


svatbyPARTE


úp


Czech Point     Oloumoucky kraj 


Zdravotnictví     Lékárna Javorník  pošta


IROP
Policiemv

Překlad (translations)

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:17
DNES:1278
TÝDEN:1278
CELKEM:1818138

Aktuální počasí

dnes, pondělí 20. 3. 2023
slabý déšť 14 °C 8 °C
úterý 21. 3. slabý déšť 11/7 °C
středa 22. 3. zataženo 15/8 °C
čtvrtek 23. 3. zataženo 13/9 °C