Městské muzeum najdete na adrese:

Městské kulturní středisko Javorník
Nádražní 160
790 70 Javorník
tel. 584 440 276
info@mksjavornik.cz

Otvírací doba muzea:

říjen - duben
PO - PÁ  8:00 - 15:30
květen - září
PO - PÁ      8:00 - 17:00
SO - NE   10:00 -16:00
Vstupné do muzea: dospělí 40,- Kč // děti 20,- Kč

Na tel. čísle 584 440 276 je možno domluvit návštěvu i mimo otvírací dobu

ic

Jsou zde vystaveny předměty od nejstarších dějin na Javornicku až po ty, které se používaly docela nedávno. Ve vitrínách mohou návštěvníci shlédnout předměty různých spolků, cechů, podniků a obchodníků, kteří působili v·Javorníku,  jsou zde ze staré školy, hračky anebo i historické zbraně.
Nezapomněli jsme ani na naši nejslavnější osobnost a to skladatele Karla Ditterse z Dittersdorfu.
Návštěvníci se ocitnou v místnosti tohoto hudebníka. Je zde představena část jeho korespondence jeho ženy, dětí i jeho samotného.

muzeum

Je zde vybudována kopie dnes tak oblíbené selské světničky, ve které se návštěvníci vrátí do dob našich babiček.
Dále v muzeu je malý koutek ševce s celým jeho vybavením anebo v další místnosti je vystavena unikátní původní historická javornická lékárna z celým vybavením.
Navíc k ní přibyla v roce 2010 soukromá sbírka minerálů z celého světa Ing. Jaromíra Jedličky.

minerály

Dále se v muzeu můžete podívat na unikátní sbírku obrázků malovaných na skle.
Přejeme návštěvníkům, kteří zavítají do tohoto kraje, aby měli jen pěkné vzpomínky nejenom na městečko, ale i na naše muzeum, které se nachází v podhůří Rychlebských hor.

Více ZDE http://www.kulturnidumjavornik.cz/index.php/muzeum

muzeum