Tančírna v Račím údolí

TančírnaPůvodní název byl "George Halle" - na počest arcibiskupa kardinála Georga Koppa, který ji nechal postavit.

Otevírací doba informačního centra:

• PONDĚLÍ: ZAVŘENO
  • ÚTERÝ - PÁTEK: 10 - 16 hod.
  • SOBOTA - NEDĚLE: 10 - 17 hod.

Informace ke vstupenkám a akcím: 583 034 125  •  mail: tancirna@bernartice.euhttp://www.tancirna.rychleby.cz/

Možnost navštívit informační centrum a občerstvit se, lze zakoupit turistickou známku, vizitky a další

Tančírna byla postavená v secesním stylu a patřila k vyhlášeným výletním místům obyvatel Javorníku i širokého okolí. Oblíbené byly pěší procházky z Javorníku, přes Jánský vrch, Čertovy kazatelny, hrad Rychleby a zpět do Račího Údolí, nebo z Nových Vilémovic do Račího Údolí  přes Červený Důl. Před válkou se zde o sobotách konaly zábavy, o nedělích čaje s hudbou. Okolí malebného místa zkrášloval parčík se skalkami, rododendrony, okrasnými dřevinami a stylovým venkovním posezením.

konec světa

50.3686375N, 16.9963322E

Slavnostní otevření PROBĚHLO 24.7.2015

Turistika

21. 4. 2021

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 6 až 2°C.