ST. John´s bridge v Klodsku

St. John most v Kladsku
- gotický a historický kamenný most přes řeku v Kladsku v Dolním Slezsku.

Tento kamenný most je jedním z nejstarších historických památek v Kladsku, což je příklad konstrukce, která se zřídkakdy objevuje jinde v Evropě. Je často nazýván "miniaturním Karlovým mostem" kvůli podobnosti s jeho slavným pražským protějškem. Tento středověký kamenný most je používán již 600 let, přesto zůstává v dobrém stavu. Nevíme jistě, kdy přesně byl postavený, protože legendy a kroniky jsou často protichůdné. Víme, že byla postavena mezi lety 12811390 na místě staršího dřevěného křížení.
Z mostu je vidět část starých obranných zdí. Most je dlouhý 53 metrů a přibližně 6 m široký, s masivními balustrády pokrývajícími kamenné parapety na každé straně. Ve své historii je most mnohokrát poškozen a byl několikrát posílen nebo přestavěn.

Jedna horní brána, která byla současně věž tvořící část obranného systému města, a dolní brána, která byla mýtem, byla uzavřena na noc a bez obranných funkcí . Obě brány byly nakonec taženy spolu s ostatními obrannými zdmi.

ST. JOHN'S BRIDGE

ST. JOHN'S BRIDGEST. JOHN'S BRIDGEST. JOHN'S BRIDGE

Turistika

17. 4. 2021

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, od 500m srážky sněhové. Denní teploty 4 až 8°C. Noční teploty 4 až 0°C.