ST. John´s bridge v Klodsku

St. John most v Kladsku
- gotický a historický kamenný most přes řeku v Kladsku v Dolním Slezsku.

Tento kamenný most je jedním z nejstarších historických památek v Kladsku, což je příklad konstrukce, která se zřídkakdy objevuje jinde v Evropě. Je často nazýván "miniaturním Karlovým mostem" kvůli podobnosti s jeho slavným pražským protějškem. Tento středověký kamenný most je používán již 600 let, přesto zůstává v dobrém stavu. Nevíme jistě, kdy přesně byl postavený, protože legendy a kroniky jsou často protichůdné. Víme, že byla postavena mezi lety 12811390 na místě staršího dřevěného křížení.
Z mostu je vidět část starých obranných zdí. Most je dlouhý 53 metrů a přibližně 6 m široký, s masivními balustrády pokrývajícími kamenné parapety na každé straně. Ve své historii je most mnohokrát poškozen a byl několikrát posílen nebo přestavěn.

Jedna horní brána, která byla současně věž tvořící část obranného systému města, a dolní brána, která byla mýtem, byla uzavřena na noc a bez obranných funkcí . Obě brány byly nakonec taženy spolu s ostatními obrannými zdmi.

ST. JOHN'S BRIDGE

ST. JOHN'S BRIDGEST. JOHN'S BRIDGEST. JOHN'S BRIDGE