PAMÁTNÝ STROM - SMRK V TRAVNÉ

• Šířka koruny 8 metrů
  • Odhad stáří asi 150 let
  • Vyhlášen v roce 2006
  • Zdravotní stav: mírně poškozený, ale životaschopný

Jedná se o bezesporu o jednoho z nejstarších a nejzachovalejších příslušníků svého druhu v regionu, jaký se v hospodářských lesích běžně nevyskytuje. Z neznámého důvodu nebyl odtěžen spolu s okolním lesním porostem a přežil pravděpodobně dvě obmýtí. Strom impozantního vzrůstu, v zenitu vývoje. Nasazení větví ke kmenu je ztlustlé, několik spodních větví pokračuje v růstu vertikálním směrem a vytváří poměrně mohutné boční terminální výhony, což dodává stromu bizarní vzhled. Majestátní koruna vystupuje nad okolní lesní porost a je dobře čitelná z okolních svahů.

Památný strom je zakázáno poškozovat, ničit a rušit v přirozeném vývoji! Zachovejte klid, vždyť přežil obě světové války.

smrksmrksmrkyudolísmrk

Turistika

18. 4. 2021

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 5 až 1°C.