Zumba s Aničkou Filo z Peru

Jmenuji se Anna Maria Filo, pocházím z Peru a do České republiky jsem se přestěhovala v roce 2009. Moje hodiny zumby začaly v Javorníku v roce 2011, kam jsem byla poprvé pozvána na hodiny zumby do města Javorníku. V tu chvíli jsem se zamilovala do tohoto města, kde mám každý čtvrtek v 19 hodin svou hodinu zumby se skupinou holek, které na mé hodiny chodí od roku 2011. I noví studenti jsou v  lekce vždy vítáni. Lekce probíhá v malé tělocvičně ZŠ Javorník.

Se skupinou jsme vystupovali před pár lety v Javorníku, například Čarodějnickém sletu v Javorníku, také spolu hodíme na výlety, myslím, že hodina zumby není jen lekcí, ale i velkým přátelstvím mezi námi.zumba

Co je Zumba?

Taneční fitness program zumba patří do kategorie aerobního cvičení. Přesněji ji lze označit za taneční formu intervalového tréninku, při kterém se střídají pomalé a rychlé pohyby (kroky). Tepová frekvence se udržuje v aerobní zóně, ale není stejná po celou dobu tréninku. Naopak se zvyšuje a klesá na základě přehrávané skladby a choreografie.

Cvičení zumba a jeho výhody

Zumba se cvičí na dynamickou a rytmickou latinskoamerickou hudbu, která dokáže rozpohybovat téměř každého. Příznivci zumby toto cvičení nevnímají jen jako další sport, ale aktivní způsob, jak se odreagovat, pobavit a vyčistit hlavu od běžných denních starostí, ať už osobních nebo pracovních
a zbavit se tak nahromaděného stresu.

Zumba je oblíbená, protože:

• je zábavná a zvládnou ji i začátečníci bez taneční průpravy,
  • snižuje stresovou zátěž, pozitivně působí na psychiku a každá lekce zlepšuje náladu,
  • zlepšuje a upevňuje fyzickou zdatnost a celkové zdraví obecně,
  • spalují se při ní kalorie a podporuje zdravé hubnutí i formování postavy,
  • preventivně působí proti vzniku mnoha civilizačních chorob, jako je nadváha, vysoký tlak, cukrovka či předčasné stárnutí.

Místo cvičení taneční party

Běžná hodina zumby trvá 60 minut a skládá se ze 3 částí: zahřátí (warm up), hlavní část (taneční party) a zklidnění (cool down). Cvičí se pouze ve stoje, na zemi se nikdy necvičí.

Začátek lekce je pozvolný a cvičí se, nebo spíše tančí na pomalejší skladby. Cílem je tělo rozehřát a připravit jej na hlavní a nejdelší část hodiny. Lekce končí pomalou skladbou, při které dochází ke snížení tepové frekvence, a provádí se strečink.

Zumba využívá základní standardizované kroky vycházející z latinsko-amerických tanců, a z nich vychází jejich další variace. Hodinu tvoří zhruba 12 choreografií různých tanců. Na danou píseň je vždy určitá choreografie. Začíná se s lehčími variacemi kroků a následují složitější. Jednotlivé prvky nemusíte striktně dodržovat a počítat kroky, hlavní je se nechat vést rytmem.

Hodina zumby by měla být sestavená tak, aby chytila každého, kdo přijde. Hýbete se na taneční hudbu, která je dynamická a nenechá vás stát v klidu. Budete chtít tancovat. Lektor vaše pohyby usměrní pomocí jednoduché choreografie a dá tomu ucelenou podobu.

zumba

Organizace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

21_Ohlášení pálení

soc.služby