ÚAMK Veterán klub Javorník ve Slezsku

ÚAMK Veterán klub Javorník ve Slezskulogo

Založen dne 27. 9. 2016 jako pobočný spolek ÚAMK ČR .

Sídlo – Javorník Travná 92, 79070

Účel - Podpora a ochrana zájmů motoristů, podpora a rozvoj motoristického sportu i nemotorových sportovních disciplín, dosažení udržitelného a společensky odpovědného rozvoje motorismu, snižování negativních vlivů motorismu na životní prostředí, zvýšení bezpečnosti silničního provozu, uchování památek dokladujících historii a vývoj motorismu .

Členové klubu dále pořádají již tradiční prvomájovou akci MOTOTOUR. Jde o sraz příznivců historických automobilů a motocyklů,spojený s výstavou a soutěží zúčastněných jezdců.

Další činností je poradenství při renovaci a opravách historických vozidel.

Členové se pravidelně účastní veteránských soutěží a výstav, pořádaných veterán kluby po celé České republice i v Polsku.

Klub má 14 zakládajících členů.

Výborpředseda - Radim Foldyna

místopředseda - Mgr. Václav Votava

hospodář - Renata Suroviková

revizor - Rudolf Procházka

členové - Vlasta Bošáková, Mária Fajtová, Miroslav Fedora, Bronislava Foldynová, František Hrbáček, Miroslav Ivan, Jaroslav Klaus, Jiří Procházka, Miroslav Surovík, Miroslav Švábek

Zájemci o vstup do klubu, nebo o potřebnou radu se mohou obrátit na kteréhokoliv člena.

volny-cas/kulturni-akce-2018/mototour-/  MOTOTOUR 2018
volny-cas/kulturni-akce-2017/xxi-rocnik-mototour-2017-1-5-2017/ MOTOTOUR 2017

MototourMototour

mootour

mototour

Organizace

21. 4. 2021

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 6 až 2°C.