Sdružení Karla Ditterse z Dittersdorfu, z.s.

O festivalu Karla Ditterse z Dittersdorfu

Mezinárodní hudební festival Karla Ditterse z Dittersdorfu
Od roku 1993 se každoročně na přelomu září a října skloňuje na Jesenicku jméno hudebního skladatele Karla Ditterse z Dittersdorfu, který v Javorníku žil a působil. Jemu je také věnován Mezinárodní hudební festival nesoucí jeho jméno.Tento festival se za uplynulá léta své existence stal bezesporu nejvýznamnější kulturně společenskou událostí svého druhu v tomto severomoravském regionu.
Ústřední myšlenkou, která festival od jeho zrodu provází je snaha prezentovat vážnou hudbu na špičkové profesionální úrovni obyvatelům a návštěvníkům našeho pohraničního regionu a to v různých místech tohoto okresu.

mhf

Sdružení Karla Ditterse z Dittersdorfu, z.s.,
Smetanova 198
790 70 Javorník
tel.: 702 028 072

email : festivalditters@email.cz

Organizace

17. 4. 2021

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, od 500m srážky sněhové. Denní teploty 4 až 8°C. Noční teploty 4 až 0°C.