MOTOTOUR 2017

Dne 1. 5. 2017 pořádal ÚAMK Veterán klub Javorník ve Slezsku již 21. ročník srazu historických automobilů a motocyklů MOTOTOUR 2017. Šlo o setkání majitelů a příznivců historických vozidel spojené s výstavou a orientačním závodem pro přihlášené jezdce. Během orientační jízdy jezdci plnili soutěžní úkoly, nešlo o rychlost vozidel, ale o zručnost a rychlost jezdců. Trať závodu vedla z Javorníku do Londku v Polsku, kde na náměstí proběhla krátká výstava strojů a splnění jedné soutěžní disciplíny. Poté se jezdci vrátili do Javorníku a Račího údolí. Cíl byl opět za radnicí v Javorníku.

Výstavy se zúčastnilo 37 historických automobilů a 27 motocyklů. 3 nádherné traktory přijel vystavit pan Kaňa.

Orientačního závodu se zúčastnilo 54 jezdců rozdělených do 3 kategorií.

Vítězové v kategorii AUTO – 1. Miroslav Zemánek, Uničov – Praga V3S (1961)

2. Marcin Piotrowski, Klodsko – Mercedes (1959)

3. Karel Labuť, Chrudim – Wartburg (1961)

Vítězové v kategorii MOTO – 1. Stanislav Wojtowicz, Prudnik – M 702 (1957)

2. Břetislav Bureš, Bernartice – Jawa 250 (1947)

3. Michal Uhelský, Jeseník – Jawa 350 (1962)

Vítězové v kategorii ŽENY -  1. Helena Šimonová, Jeseník – Jawa 350 (1960) MOTO

2. Gabriela Bělíčková, Písečná – Munga (1965) AUTO

3. Zuzana Hanulíková, Jeseník – Tatra 805 (1953) AUTO

Pro diváky bylo připraveno bohaté občerstvení. Mohli si také prohlédnout závodní stroje Javornického AGENAS TRIAL TEAMU. Koordinátor Olomouckého kraje přijel v rámci kampaně „Vidíme se?“ rozdávat reflexní prvky.

Za Veterán klub Javorník bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným jezdcům i divákům, MěÚ Javorník za poskytnutí finanční dotace a vytvoření zázemí pro konání akce a všem sponzorům, kteří přispěli finančně či věcnými dary, díky nimž jsme mohli ocenit téměř všechny soutěžící.

ÚAMK Veterán klub Javorník

Sponzoři:

Dětská ambulance Javorník s.r.o. MUDr. Yiannakis Lefas; Město Javorník; Palírna Jánský Vrch Javorník; Autodoprava, zemní práce Javorník Rudolf Procházka; Soukromý zemědělec Jan Fibinger; Elektro-Elpramo Javorník Vladimír Schubert; Wellness Rychleby Javorník Jaroslava Horáčková; Agenas Team autoklub Oldřich Janků; Elektro u Dominika Dominik Caha; Obchod-Pohostinství Bílý Potok Vasilievová; Autoopravna Javorník Ivan Zelenka; Kolimax Javorník; MěKS Javorník; Lékárna pod Jánským Vrchem Mgr. Milada Mrázková; Květinka Lenka Janočková; Čerpací stanice JD Javorník Jaroslav Damašek; Stavebniny Javorník Jaroslava Damašková; Fa Bowling Bukurešť Javorník Karel Rozmarýn; Luboš Konopáč Javorník; Petr Richter Javorník; Miroslav Surovík Javorník; Hospůdka u Ivana Javorník Miroslav Ivan; Voda-topení Javorník Miroslav Ivan; Autoservis Javorník Jiří Ručka; Soukromý zemědělec Jan Valůšek; SABAS Javorník; AUTO HOBBY Jeseník Petr Horáček

mototour