Dny Javornicka začaly 16. 6. 2017 divadelním představením Fantom Opery.
V sobotu 17. 6. i přes nepřízeň počasí byly zahájeny ve 12 hodin slavnostním průvodem
na náměstí v Javorníku. Během celého dne nás doprovázel bohatý kulturní program, např. javornická kapela Morava potěšila návštěvníky svým vystoupením, Dynybyly band Jeseník rozvířil atmosféru svižnou dechovkou, zahrát přijela také polská skupina Funky bus a večer kapela TURBO roztančila a rozezpívala celé náměstí. Děti ze ZŠ Javorník Hula Hop odvážně v chladu a mrholení krásně zatančily a děvčata ze SZUŠ taneční Jeseník předvedla svůj skvělý „tanec v dešti“. Sportovní vystoupení – trialisté nám ukázali své kaskadérské kousky, Vibro studio Max nadchlo precizním výkonem. Šermířský spolek Jeseník nás svým náročným vystoupením vtáhl do dob dávno minulých. Večer jsme byli svědky úchvatné Ohňové show skupiny Postrpoi. A po Retro diskotéce vše ukončil velký ohňostroj.
Na trzích bylo možné zakoupit různorodé zboží.

Dny Javornicka byly ukončeny v neděli 18. 6. slavnostním koncertem v kostele Nejsvětější Trojice, ve kterém vystoupilo Koncertní duo Olga Procházková a František Šmíd s trumpetistou Vlastimilem Bialasem a přinesli nám silný povznášející zážitek.
Javornických dnů se v letošním roce poprvé účastnili také zaměstnanci Lesů České republiky, s.p., Lesní správy Jeseník.

FOTOGALERIE ZDE

Dny JavornickaDny JavornickaDny JavornickaDny JavornickaDny JavornickaDny JavornickaDny JavornickaDny JavornickaDny Javornicka

Dny Javornicka