Prázdninová hra Brány Jeseníků si užívají zejména rodiny s dětmi

Typ: ostatní
TZ „V Javorníku se o hru zajímají zejména rodiny s dětmi,“ uvedla Monika Bukalová z místního informačního centra.

„Nejvíce navštěvují zámek Jánský Vrch, tančírnu v Račím údolí a Borůvkovou horu. Absolvují-li všech osm cílů, mohou si u nás zakoupit výroční turistickou známku ze speciálně vydané edice Brány Jeseníků. Každý z regionů ji má s jiným vyobrazením. Na Javornicku jsme se rozhodli pro místního rytíře – ochránce vdov a sirotků z období po první světové válce,“ dodala Monika Bukalová.

Brány Jeseníků. Tak se jmenuje poznávací hra, kterou v červenci a srpnu organizuje Euroregion Praděd ve Vrbně pod Pradědem ve spolupráci se společností Turistické známky v Janovicích u Rýmařova.

Pro každý region je stanoveno osm cílů. Kdo absolvuje všechny, může si do své kolekce obstarat výroční turistickou známku. Komu se poštěstí zvládnout čtyři lokality, do deníku si přidá speciální nálepku. V limitované edici je pro každý region zhotovili nadšenci z janovické společnosti Turistické známky. Nálepky s označením BJ (Brány Jeseníků) opatřili QR kódem s ušima. Za pomoci chytrého telefonu se promění v hlasového průvodce a povypráví historii a další zajímavé informace o místě vyobrazeném na nálepce.

TZ

info