Městské muzeum najdete na adrese:

Městské kulturní středisko Javorník
Nádražní 160
790 70 Javorník
tel. 584 440 276
info@mksjavornik.cz

Otvírací doba muzea:

říjen - duben
PO - PÁ  8:00 - 15:30
květen - září
PO - PÁ      8:00 - 17:00
SO - NE   10:00 -16:00
Vstupné do muzea: dospělí 40,- Kč // děti 20,- Kč

Na tel. čísle 584 440 276 je možno domluvit návštěvu i mimo otvírací dobu

Jsou zde vystaveny předměty od nejstarších dějin na Javornicku až po ty, které se používaly docela nedávno. Ve vitrínách mohou návštěvníci shlédnout předměty různých spolků, cechů, podniků a obchodníků, kteří působili v·Javorníku,  jsou zde ze staré školy, hračky anebo i historické zbraně.
Nezapomněli jsme ani na naši nejslavnější osobnost a to skladatele Karla Ditterse z Dittersdorfu.
Návštěvníci se ocitnou v místnosti tohoto hudebníka. Je zde představena část jeho korespondence jeho ženy, dětí i jeho samotného.

muzeum

Je zde vybudována kopie dnes tak oblíbené selské světničky, ve které se návštěvníci vrátí do dob našich babiček.
Dále v muzeu je malý koutek ševce s celým jeho vybavením anebo v další místnosti je vystavena unikátní původní historická javornická lékárna z celým vybavením.
Navíc k ní přibyla v roce 2010 soukromá sbírka minerálů z celého světa Ing. Jaromíra Jedličky.

minerály

Dále se v muzeu můžete podívat na unikátní sbírku obrázků malovaných na skle.
Přejeme návštěvníkům, kteří zavítají do tohoto kraje, aby měli jen pěkné vzpomínky nejenom na městečko, ale i na naše muzeum, které se nachází v podhůří Rychlebských hor.

Více ZDE http://www.kulturnidumjavornik.cz/index.php/muzeum